Fryderyka Łazarów, ur. 10 VI 1941 w Kaaden (ówczesne niemieckie Sudety, obecnie Czechy). Po wyjściu za mąż za Polaka Macieja Łazarowa w 1970 przyjechała do Krakowa. Absolwentka Studium ander Hochschule für Grafik Und Buchkunst (rodzaj Akademii Sztuk Pięknych) w Lipsku (1967), dyplomowany grafik.

W Polsce zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem sześciorga dzieci, a w wolnym czasie malarstwem i grafiką (kilka autorskich wystaw, ilustracje do książek). Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków.

Po 13 XII 1981 działalność konspiracyjna ? ukrywanie w domu poszukiwanych przez SB działaczy opozycyjnych, prowadzenie drukarni, punktu kolportażowego i skrzynki informacyjno-kontaktowej. Autorka wielu grafik i plakatów (przeważnie linoryty) związanych z podziemną działalnością, w tym we IX 1982 pierwszego plakatu Solidarności Walczącej. Uczestniczka Mszy za Ojczyznę w Krakowie-Mistrzejowicach. Od 1982 w strukturze Porozumienia Prasowego ?Solidarność Zwycięży?, współpracowniczka ?SW? oraz pisma środowiskowego ?Zomorządność? i ?Kurierek B?. W życiu konspiracyjnym uczestniczyły także dzieci Łazarów (pomoc w druku prasy podziemnej).

W 1989 krytyk i przeciwniczka Okrągłego Stołu. Odznaczona honorowymi medalami: Semper Fidelis (Krzyż Solidarności Polskich Kombatantów) w 2000, Za zasługi dla Małopolskiej Solidarności (z okazji 25-lecia powstania ?S?) oraz Pro Memoria Prasy Podziemnej w 2007.

Piotr Hlebowicz

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Dzielnica XII, Bieżanów, Prokocim

Urodzona w 1986 r. Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Pracuje w Komisjach RMK: Budżetowej, Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa, Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych oraz Infrastruktury.Absolwentka prawa na Uniwersytetecie Jagielońskim.

drewniane okna i drzwi pasywne, panele elewacyjne, certyfikat passive house