14 grudnia 2011 r., godz. 17.00 – Rabka, Teatr „Rabcio”, ul. Orkana 6, koncert zespołu „Fabryka”

 

Koncert zespołu „Fabryka”

Dla koneserów rocka, miłośników dobrej muzyki i znakomitych tekstów koncert będzie niezapomnianym przeżyciem artystycznym. Tych, którzy mają dosyć plastikowych, banalnych piosenek lub sztywnych akademii, nie może zabraknąć na występie zespołu.

 Niezwykłe połączenie klasycznego rocka, brzmień elektronicznych i melodyjnie wyśpiewanych poetyckich tekstów – to niektóre z wielu atutów zespołu.

Z okazji 30. rocznicy stanu wojennego zespół przygotował płytkę EP „Coś się stało”, oddającą atmosferę panującą w Polsce na początku lat osiemdziesiątych.

Jest ona efektem współpracy z utalentowanym bydgoskim poetą Piotrem Kubiakiem, autorem tekstów i wierszy – także patriotycznych. W programie nie zabraknie utworów z pierwszej płyty grupy „Rock fantastyczno-naukowy" – z brawurowym „Złoty rogiem” do słów z Wesela Stanisława Wyspiańskiego, a także rockowej poezji śpiewanej do tekstów poetów Powstania Warszawskiego, które znajdą się na kolejnej płycie „Fabryki”, planowanej na przyszły rok.

Zespół „Fabryka” wystąpi w składzie: Sylwester Domański – śpiew (założyciel zespołu, autor tekstów i muzyki), Bogdan Wawrzynowicz – gitara basowa (ex-Maanam) Mateusz Owczarek – gitara solowa (zwycięzca ogólnopolskiego konkursu „Solo Życia 2010”), Łukasz Retka – gitara rytmiczna, Marcin „Chazi” Zalewski – instrumenty klawiszowe, Paweł „Mały” Markiewicz – perkusja.

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Dzielnica XII, Bieżanów, Prokocim

Urodzona w 1986 r. Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Pracuje w Komisjach RMK: Budżetowej, Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa, Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych oraz Infrastruktury.Absolwentka prawa na Uniwersytetecie Jagielońskim.

drewniane okna i drzwi pasywne, panele elewacyjne, certyfikat passive house