15 grudnia 2011 r., godz. 18.00 ? Kraków, "Rotunda" Centrum Kultury, ul. Oleandry 1, koncert zespołu ?Fabryka?

 

Koncert zespołu ?Fabryka?

Dla koneserów rocka, miłośników dobrej muzyki i znakomitych tekstów koncert będzie niezapomnianym przeżyciem artystycznym. Tych, którzy mają dosyć plastikowych, banalnych piosenek lub sztywnych akademii, nie może zabraknąć na występie zespołu.

Niezwykłe połączenie klasycznego rocka, brzmień elektronicznych i melodyjnie wyśpiewanych poetyckich tekstów ? to niektóre z wielu atutów zespołu.

Z okazji 30. rocznicy stanu wojennego zespół przygotował płytkę EP ?Coś się stało?, oddającą atmosferę panującą w Polsce na początku lat osiemdziesiątych.

Jest ona efektem współpracy z utalentowanym bydgoskim poetą Piotrem Kubiakiem, autorem tekstów i wierszy ? także patriotycznych. W programie nie zabraknie utworów z pierwszej płyty grupy ?Rock fantastyczno-naukowy" ? z brawurowym ?Złoty rogiem? do słów z Wesela Stanisława Wyspiańskiego, a także rockowej poezji śpiewanej do tekstów poetów Powstania Warszawskiego, które znajdą się na kolejnej płycie ?Fabryki?, planowanej na przyszły rok.

Zespół ?Fabryka? wystąpi w składzie: Sylwester Domański ? śpiew (założyciel zespołu, autor tekstów i muzyki), Bogdan Wawrzynowicz ? gitara basowa (ex-Maanam) Mateusz Owczarek ? gitara solowa (zwycięzca ogólnopolskiego konkursu ?Solo Życia 2010?), Łukasz Retka ? gitara rytmiczna, Marcin ?Chazi? Zalewski ? instrumenty klawiszowe, Paweł ?Mały? Markiewicz ? perkusja.

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Dzielnica XII, Bieżanów, Prokocim

Urodzona w 1986 r. Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Pracuje w Komisjach RMK: Budżetowej, Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa, Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych oraz Infrastruktury.Absolwentka prawa na Uniwersytetecie Jagielońskim.

drewniane okna i drzwi pasywne, panele elewacyjne, certyfikat passive house