Krzysztof Kornaś, ps. ?Dziki? ur. 29 IX 1964 w Suchej Beskidzkiej, zm. 21 XI 2008 w Krakowie. Absolwent Technikum Chemicznego w Tarnowie (1984). Po ukończeniu szkoły średniej odbył roczną praktykę w Studenckim Hufcu Pracy w Krakowie; od 1985 student Akademii Rolniczej w Krakowie na Wydziale Leśnictwa.

W 1985 współtwórca studenckiego pisma ?Index?, przy wydawaniu blisko współpracował z Grzegorzem Fimowiczem, Pawłem Koniecznym, Markiem Kuźmiarem, Andrzejem Marzędą i Maciejem Śliwą studentami AR oraz Dariuszem Warpasem i Sławomirem Onyszko, którzy zapoznali go z technikami druku a także współpracowali w zakresie kolportażu, wymiany informacji i organizowaniu wspólnych, ogólnokrakowskich akcji NZS-u. Jeden z najbardziej zasłużonych podziemnych drukarzy; drukował większość pism NZS oraz ?Hutnika? (wspólnie z Leszkiem Jaranowskim); projektant i wykonawca wielu plakatów, kalendarzy i znaczków poczty podziemnej ?S?. Członek NZS (od X 1988 w Krakowskiej Radzie Koordynacyjnej, m.in. z Piotrem Hertigiem, Grzegorzem Surdym, Janem Gębskim, Dariuszem Piekło, przedstawiciel krakowskiego NZS we władzach krajowych). Współpracownik FMW (blisko współdziałał m.in. z Januszem Rybińskim i Włodzimierzem Pietrusem). Pod koniec l. 80. zaangażował się w działalność Solidarności Walczącej, nawiązał kontakt z Markiem Żelaznym i wraz z Sławomirem Onyszką drukował szereg pism dla SW. Po wyjeździe do Wrocławia zajął się poligrafią w centrali SW.

Po wyborach 4 VI 1989 powrócił do Krakowa i wraz z Leszkiem Jaranowskim w 1991 założył firmę poligraficzną Dar-Point. W 1999 autor projektu graficznego (także okładki) i składu książki Pawła Chojnackiego pt. Kasztany z Gudermesu. Doświadczenie czeczeńskie. 1999-2000 projektował plakaty dla Komitetu Wolny Kaukaz, Inicjatywy Wschodniej oraz dla Federacji Anarchistycznej Sekcji Kraków. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2010).

Sławomir Chmura

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Dzielnica XII, Bieżanów, Prokocim

Urodzona w 1986 r. Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Pracuje w Komisjach RMK: Budżetowej, Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa, Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych oraz Infrastruktury.Absolwentka prawa na Uniwersytetecie Jagielońskim.

drewniane okna i drzwi pasywne, panele elewacyjne, certyfikat passive house