Krzysztof Ochel, ur. 8 I 1964 w Bochni, zm. 7 X 1997 w wyniku tragicznego wypadku w miejscu pracy w Krakowie. Ukończył ZSZ przy Hucie im. Lenina w Nowej Hucie, elektromechanik.

1981-1997 zatrudniony w Zakładzie Remontowo-Usługowym przy Klubie Sportowym Hutnik w Krakowie.

Po 13 XII 1981 kolporter wydawnictw podziemnych, uczestnik akcji ulotkowych; od 1984 w Porozumieniu Prasowym Solidarność Zwycięży; od 1985 członek Solidarności Walczącej. W przeddzień 1 V 1986 uczestnik nieudanej akcji rozmieszczenia wyrzutni prochowych na dachu kamienicy Rynku Głównego w Krakowie (odpalone sygnałem radiowym wyrzutnie miały wystrzelić ulotki i gaz łzawiący w stronę oficjalnego pochodu, jednak uprzedzona SB wyrzutnie unieszkodliwiła i rozpoczęła zatrzymania); 5 IX 1986 aresztowany w sprawie tzw. krakowskich terrorystów, przetrzymywany w AŚ w Krakowie, w IV 1987 zwolniony. Po wyjściu jawny przedstawiciel SW: jego nazwisko widniało w piśmie Oddziału krakowskiego SW (?Solidarność Zwycięży?).

Odznaczony pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2007).

Piotr Hlebowicz

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Dzielnica XII, Bieżanów, Prokocim

Urodzona w 1986 r. Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Pracuje w Komisjach RMK: Budżetowej, Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa, Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych oraz Infrastruktury.Absolwentka prawa na Uniwersytetecie Jagielońskim.

drewniane okna i drzwi pasywne, panele elewacyjne, certyfikat passive house