Otwarcie wystawy plenerowej ?586 dni stanu wojennego? ? Kielce, 13 grudnia 2011

 

13 grudnia 2011 r. o godz. 12.00 na Rynku w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy plenerowej ?586 dni stanu wojennego? przygotowanej przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie Delegaturę w Kielcach.

 

Ekspozycja, przedstawiająca najważniejsze wydarzenia okresu stanu wojennego (wraz z wątkami regionalnymi), jest elementem ogólnopolskiego cyklu, w ramach którego rocznicowe wystawy zostaną przez IPN zaprezentowane w kilkunastu miastach w Polsce. Plansze wystawy, stylizowane na stary kalendarz, w którym opisano najważniejsze wydarzenia, przybliżają obraz lat 1981?1983. Na 36 panelach przedstawiono m.in.: strajki i pacyfikacje, przejawy oporu społecznego, życie codzienne w okresie stanu wojennego, demonstracje, reakcje świata na sytuację w Polsce, internowania czy pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski. 

 

Wystawa prezentowana będzie do 31 grudnia b.r.

Serdecznie zapraszamy.

Aleksandra Dziedzic - radna Rady Miasta Krakowa, Prawo i Sprawiedliwość, PiS Kraków, Dzielnica XII, Bieżanów, Prokocim

Urodzona w 1986 r. Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Pracuje w Komisjach RMK: Budżetowej, Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa, Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych oraz Infrastruktury.Absolwentka prawa na Uniwersytetecie Jagielońskim.

drewniane okna i drzwi pasywne, panele elewacyjne, certyfikat passive house